Close

Facebook mesajlarını “kalıcı olarak” silme

Facebook mesajların kalıcı olarak silinebileceğini iddia ediyor ama “silindi” dediği yazı, fotoğraf, video gibi eklentilerin CDN adı verilen, sistemin hızlı işlemesini sağlayan önbellek sisteminde 16 – 18 ay kalabildiği biliniyor.
Arkadaşlarınız ile yaptığınız konuşmaları aşağıdaki yöntemle kalıcı! olarak silebilirsiniz.

Bir konuşmayı mesajlarınızdan kalıcı olarak silmek için, konuşmayı açmanız ve sonra İşlemler açılır menüsünden “Mesajları Sil…” öğesini seçmeniz yeterlidir.

Sayfanın altındaki “Tümünü Sil”e tıklarsanız, konuşma geçmişinin tamamı mesajlarınızdan kalıcı olarak silinir. Konuşmanın bölümlerini kalıcı olarak silmek için istediğiniz mesajların yanındaki onay kutularını işaretleyip “Seçilenleri Sil”e de tıklayabilirsiniz.

 

Bir konuşmayı arşivleme ve Mesajlardan silme arasındaki fark nedir?

Bir konuşmayı arşivleme onu mesajlar görünümünüzden gizlerken, bir konuşmayı Mesajlardan silme bütün konuşmayı ve geçmişini kalıcı olarak kaldırır.

Bir konuşmayı arşivlemek için, konuşmanın yanındaki “x” işaretine tıklamanız yeterlidir. Konuşmanın geçmişi saklanır ve onu daha sonra bulabilirsiniz. Aynı kişi size daha sonra yeni bir mesaj gönderirse, arşivlenen konuşma yeniden belirir ve yeni mesaj bu konuşmaya eklenir.

scroll to top